Koszt korzystania ze Skype jest bardzo niski — można go bezpłatnie pobrać i zarejestrować. Użytkownicy nie muszą się martwić o abonament ani rachunki za telefon, ponieważ jest to „płać na bieżąco”. Jeśli jednak często dzwonisz do różnych krajów, możesz rozważyć zakup subskrypcji lub uaktualnienie do wersji premium. Oto kilka rzeczy do zapamiętania na temat Skype’a: Musisz zalogować się przy użyciu swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail i lokalizacji. Możesz użyć kodu CAPTCHA, aby potwierdzić, że naprawdę jesteś sobą, a następnie możesz zacząć komunikować się z każdym na świecie!

Najlepszym sposobem zainstalowania Skype’a na komputerze jest pobranie go ze sklepu z aplikacjami, a następnie dwukrotne kliknięcie ikony z napisem „Skype”. Po zalogowaniu zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła. Jeśli nie masz konta, możesz je utworzyć, podając prawidłowy adres e-mail i wybierając nazwę użytkownika i hasło. Po utworzeniu konta możesz zacząć korzystać ze Skype’a na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto pobrać Skype’a, możesz mieć pewność, że jest uniwersalny. Możesz zainstalować Skype’a w systemie operacyjnym Windows, Mac, Linux lub Android. Znajdziesz program do pobierania Skype, który rozpozna Twój system operacyjny i wybierze odpowiednią wersję. Aplikacja może wymagać pozwolenia na korzystanie z określonego sprzętu, takiego jak mikrofon biurkowy, kamery internetowe innych firm lub kontakty osobiste. Przed użyciem należy zawsze zapoznać się z warunkami każdej pobranej aplikacji.

Po zainstalowaniu Skype’a na komputerze będziesz mógł używać go do wykonywania bezpłatnych połączeń głosowych, wysyłania pisemnych wiadomości, a nawet wysyłania i odbierania plików komputerowych. Niezależnie od tego, czy wysyłasz i odbierasz pliki na swoim komputerze, możesz to robić przez Skype, nie martwiąc się o to, jak je wysyłać lub odbierać. Istnieje wiele różnych sposobów wysyłania plików do osób za pomocą Skype’a i nie ma znaczenia, czy korzystasz z komputera Mac czy PC.

Jeśli jesteś nowy w Skype, przed zarejestrowaniem się powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Oprogramowanie jest uniwersalne i działa zarówno na systemach operacyjnych iOS, jak i Android. Jeśli nie masz pewności, którą wersję pobrać, program do pobierania Skype automatycznie wykryje Twój system operacyjny i wybierze odpowiednią dla Ciebie wersję. Możesz również wybrać konkretną wersję, jeśli wolisz prywatność. Jeśli nie masz pewności, zawsze możesz wybrać bardziej podstawową wersję.

Po pobraniu Skype’a musisz zainstalować go na swoim komputerze. Ponieważ jest to uniwersalny pakiet oprogramowania, będzie działać na większości systemów operacyjnych, w tym na Androidzie i iOS. Jeśli używasz komputera PC, musisz pobrać odpowiednią wersję dla używanego systemu operacyjnego. Musisz także zezwolić Skype na używanie określonego sprzętu, takiego jak mikrofony biurkowe lub kamery internetowe innych firm. Jeśli nie masz pewności, czy Twój komputer obsługuje te funkcje, skontaktuj się z producentem telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *