14 września 2018 20:44 | Aktualności

Pracowite wakacje wolontariuszy

Podczas tegorocznych wakacji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  dwóch wolontariatach.
W czasie trwania dwudniowych zawodów Garmin Iron Triathlon, które odbyły się
w Piasecznie 14 i 15 lipca pogoda nie rozpieszczała ani zawodników, ani licznie zgromadzonych kibiców, ani wolontariuszy. W strugach deszczu i błocie wolontariusze
z oddaniem wykonywali swoje zadania.
Kolejne zawody triathlonowe odbyły się w Białobrzegach gm. Nieporęt 02.09. (niedziela).  Tym razem pogoda nie zawiodła. Okolica Zalewu Zegrzyńskiego powitała wolontariuszy pięknym terenem ale również słońcem.
Uczniowie naszej szkoły – wolontariusze pracowali w biurze zawodów przy przyjmowaniu
i wydawaniu depozytów, przygotowywali i obsługiwali punkty żywieniowe na trasie i mecie, punkty nawadniania na trasie, podawali chłodzące kostki lodu, dekorowali zawodników na mecie. Po zakończonej pracy otrzymali bon na posiłek, owoce, napoje oraz T-shrit i czepek pływacki. Dodatkowo wolontariusze uzyskali punkty do zachowania na nowy rok szkolny, certyfikaty i medale.
Udział w wolontariacie był również możliwością do nawiązania nowych kontaktów towarzyskich, bowiem pracowali z nami także uczniowie ze szkoły w Józefosławiu, Gołkowie i Głoskowie. Zmęczeni, po trudach całego dnia wszyscy wrócili w świetnych humorach.

Dziękuję za zaangażowanie
opiekun grupy