09 stycznia 2018 09:56 | Aktualności

Uczniowie naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli

Już po raz trzeci ulicami Piaseczna przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbyło się 6 stycznia 2018 roku w sobotę i jak zwykle byliśmy tam obecni. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 licznie przeszli w orszaku króla Melchiora, a gimnazjaliści mieli specjalne zadanie: tworzyli szpaler z biało-żółtymi i biało-niebieskimi flagami, który wprowadzał Kacpra, Melchiora i Baltazara do stajenki z nowo narodzonym Jezusem. Orszak rozpoczął się o 13.30 na piaseczyńskim rynku i dotarł na plac Jana Pawła II. Tam, przy szopce z żywymi postaciami i zwierzętami, odbyła się inscenizacja pokłonu króli. Po pochodzie, w Auli Jana Pawła II parafii św. Anny, odbył się przepiękny koncert kolęd, wykonany przez muzykujące rodziny Piaseczna.

Agata Szajna i Wioletta Grochowicz

Zdjęcia: