12 grudnia 2017 08:05 | Aktualności

Po czasowniku kochać najpiękniejszym jest: pomagać

3 grudnia 2017 r. na Placu Piłsudskiego w Piasecznie, przy fontannach, odbył się Kiermasz Mikołajkowy  Fundacji „Pomóż Dorosnąć”, z którą nasza szkoła współpracuje od wielu lat. Pozyskane na nim fundusze przeznaczone zostały na stypendia i pomoc dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. W akcję tę bardzo zaangażowali się wspólnie wolontariusze dwóch szkół - Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie i Szkoły Podstawowej  nr 5 w Konstancinie- Jeziornej. Chcieliśmy wszyscy pomóc i sprawić, żeby podopieczni fundacji mieli niezapomniane, bezpieczne i radosne święta.

Mamy upiekły ciasta, które sprzedawane były na kiermaszu. Nasi uczniowie razem z nauczycielami prowadzili stoiska sprzedaży książek, dekoracji i ozdób świątecznych,  w większości przygotowanych i wykonanych przez nich samych. Prowadzone były konkursy, loterie,  zagadki  i zabawy dla dzieci. Pogoda nam dopisała, rodzice i dzieci również. Nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który miał przygotowane paczki ze słodyczami. Dzieci chętnie robiły z nim zdjęcia i odpowiadały na zagadki o tematyce świątecznej. Rodzice mogli kupić herbatę, kawę, pyszne ciasta, brać udział w różnych konkursach, zabawach i loteriach. Przez cały czas towarzyszyła nam Pani Burmistrz Hanna Kułakowska – Michalak. Wszyscy: dzieci, rodzice i wolontariusze bawili się wspaniale.  Zapraszamy  za rok.

Koordynator  zespołu wolontariuszy- Elżbieta Ostasiuk

Zdjęcia: