VI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego

Ruszyła VI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa.  Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów  i nauczycieli”.

dane.jpg [300x223]

W roku szkolnym 2015/2016 Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II kontynuuje współpracę z GIODO w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Ideą programu jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli. Koordynatorem projektu w naszej placówce jest pani Ewa Kot – nauczycielka biologii i geografii.

W bieżącym roku szkolnym planujemy:

• przeprowadzenie na godzinach wychowawczych i lekcjach informatyki cyklu zajęć wprowadzających tematykę związaną z ochroną danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności,
  • przeprowadzenie konkursów szkolnych i międzyszkolnych zgodnie z tematyką programu,
  • zorganizowanie II edycji Międzyszkolnej Gry Terenowej „Ochrona danych osobowych” w ramach obchodzonego w całej Europie 28. stycznia Dnia Ochrony Danych Osobowych,
  • nawiązanie współpracy z instytucjami publicznymi z terenu Piaseczna w celu poszerzania wiedzy na temat ich działalności w aspekcie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności.

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z regulaminem planowanej na 19 lutego 2016 r. gry terenowej, zamieszczonym w zakładce: PROGRAM „ TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA” 2015/16.

Ewa Kot