Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Rok 2015/2016 będzie „Rokiem Otwartej Szkoły” i to właśnie hasło pragniemy propagować i wcielać w życie w Gimnazjum nr 2 im Jana Pawła II w Piasecznie. Za nami inauguracja nowego roku szkolnego, jak również III Kongres Polskiej Edukacji w Katowicach, na którym obecna była Minister Edukacji Pani Joanna Kluzik-Rostkowska, która wyjaśniała nauczycielom, co to znaczy Otwarta Szkoła: "Chciałabym, żeby szkoły wychodziły poza standardowy sposób prowadzenia lekcji, żeby jak w kinie jest jakiś film, czy teatr pod bokiem, to by dzieci z tego korzystały. Dotyczy to także zajęć sportowych poza szkołą, czy innych wydarzeń, które mogą dzieciom coś pokazać, czegoś je nauczyć" Szkoła musi otworzyć się w sensie mentalnym". Wciąż należy udoskonalać polskie szkolnictwo, poszukiwać nowych pomysłów na naukę, a przede wszystkim skutecznie nauczać młodzież. Czy nauka może być atrakcyjna? Na pewno tak. Czy może być skuteczna? Zdecydowanie tak! Trzeba jednak nas- nauczycieli entuzjastów, którzy lubią swoją pracę i wysoko stawiają sobie poprzeczkę i uczniom, dają im szansę osiągnąć sukces. Do tego zachęcają słowa Naszego Patrona Jana Pawła II, które pojawiły się zaraz przy wejściu naszej szkoły: „Musicie od Siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”. Życzymy Naszym Uczniom, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, dobrej współpracy, zadowolenia z podejmowanych działań, atmosfery sprzyjającej rozwojowi Naszej Szkoły i Naszych Wychowanków.

sz1sz_1.jpg [300x213]

sz1sz_2.jpg [300x300]