Wolontariat na rzecz Fundacji Maraton Warszawski

30 marca liczna grupa młodzieży z naszego gimnazjum razem z nauczycielami wychowania fizycznego   uczestniczyła w wolontariacie podczas 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego.  Podobnie jak rok temu zajmowaliśmy się strefą kibicowania.  Otrzymaliśmy flagi państwowe zawodników, którzy startowali w biegu oraz białe koszulki. Pierwszym miejscem kibicowania był Most Poniatowskiego, blisko startu, a następnie Wybrzeże Szczecińskie przed Stadionem Narodowym. Pogoda dopisała, a entuzjazm i radość towarzyszyły nam w dopingowaniu zawodników. Linię mety przekroczyło ponad 11 tysięcy zawodników, a zwyciężył Victor Kipchirchir z Kenii z wynikiem 1:00:48. Widzieliśmy zmagania nie tylko profesjonalistów, ale również amatorów, dla których pokonanie dystansu  21km 97m było życiowym marzeniem. Mamy nadzieje, że w przyszłości uczniowie z naszej szkoły będą startować w tego typu imprezach sportowych.

dscn0612.jpg [300x225]

dscn0613.jpg [300x225]