Piszą o naszym Konkursie

Piszą o naszym konkursie, poświęconym Patronowi szkoły  - Janowi Pawłowi II

zdjecie.jpg [300x300]

W pamiętnym roku śmierci Karola Wojtyły – 2005, pracownicy, uczniowie Gimnazjum nr 2 w Piasecznie oraz ich rodzice w demokratycznych wyborach wybrali Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II. W roku szkolnym 2006/2007 ruszyła I edycja  literacko-plastycznego Konkursu Papieskiego, który wyróżnia się tym, że co roku odbywa się pod innym hasłem, ale zawsze jest inspirowany słowami, czynami i twórczością Papieża –Polaka.

Kolejne edycje i hasła Konkursu Papieskiego:

2006/2007 „Nic piękniejszego ponad życie, a w życiu ponad dar miłości”

2007/2008 „Bo życie ma sens”

2008/2009 „Być człowiekiem pośród ludzi”

2009/2010 „Kocham Ciebie Polsko – Ojczyzno Moja”

2010/2011 „Totus Tuus”

2011/2012 „Jan Paweł II – Pielgrzym Świata”

2012/2013„Przyszłość idzie przez Rodzinę”

2013/2014 „Świętość i dobro są ciche, trzeba je nagłaśniać”

Obecna – VIII edycja nawiązuje do kanonizacji Jana Pawła II, która będzie miała miejsce 27 kwietnia 2014 roku, a także do tego, że Papież - Polak w czasie swojego pontyfikatu beatyfikował i kanonizował największą liczbę osób. Byli wśród nich ludzie różnej narodowości, duchowni a także zwyczajni, świeccy ludzie, którzy w swoim życiu czynili dobro  i poświęcali je dla innych: matki, małżonkowie, pastuszkowie, młodzież i dzieci.

Konkurs Papieski nie zaistniałby bez sponsorów, którzy są fundatorami nagród, a jeden z nich – Bank Spółdzielczy w Piasecznie jest również sponsorem publikacji: pięknego albumu ze zdjęciami prac uczniów i dwóch folderów. Dzięki tym książkom twórczość młodych ludzi – nastolatków trafia do domów wielu ludzi, ale również cieszy uczniów- autorów wierszy i prac plastycznych o Janie Pawle II.

Pomysłodawczynie i organizatorki konkursu:

Wioletta Grochowicz i Elżbieta Ostasiuk