Sukcesy w roku szkolny 2012/2013

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE MŁODZIEŻY   W PIERWSZYM

SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

W GIMNAZJUM NR 2 W PIASECZNIE

 

ZAWODY SPORTOWE W RAMACH XV MAZOWIECKICH

IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:

 

MISTRZOSTWA GMINY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

  1. Maciej Jagiełło - klasa 3h   2 MIEJSCE
  2. Marek Wąsikowski - klasa 2c   3 MIEJSCE
  3. Aleksandra Lipska - klasa 2b   5 MIEJSCE
  4. Marta Tokaj - klasa 2b   11 MIEJSCE

 

MISTRZOSTWA MIĘDZYPOWIATOWE W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

I MIEJSCE (AWANS DO MISTRZOSTW MAZOWSZA)

 

  1. Almir Erden - klasa 3h
  2. Marcin Kloch - klasa 3h
  3. Damian Wacławski - klasa 3h
  4. Patryk Toporek - klasa 3h
  5. Konrad Rajkowski - klasa 3h
  6. Igor Krogulec - klasa 3h
  7. Mateusz Rotuski - klasa 3h
  8. Damian Szymański - klasa 3h
  9. Maciej Jagiełło - klasa 3h
  10. Bartłomiej Bińkowski - klasa 3h
  11. Patryk Łojewski - klasa 3h

 

MISTRZOSTWA MIĘDZYPOWIATOWE W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

IV MIEJSCE

 

  1. Marcin Kloch - klasa 3h
  2. Damian Krzemiński - klasa 3h
  3. Patryk Łojewski - klasa 3h
  4. Konrad Rajkowski - klasa 3h
  5. Maciej Jagiełło - klasa 3h
  6. Mateusz Łaszewski - klasa 3h
  7. Kamil Trynkos - klasa 2a
  8. Jakub Szymański - klasa 2a
  9. Mateusz Miazga - klasa 3f
  10. Adrian Makowski - klasa 3g
  11. Damian Szymański - klasa 3h

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE MŁODZIEŻY W DRUGIM

SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

W GIMNAZJUM NR 2 W PIASECZNIE

 

PIĄTEK (15.02.2013)

MISTRZOSTWA GMINY

W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

V MIEJSCE

 

REPREZENTACJA SZKOŁY:

  1. Martyna Zych - klasa 3e (kapitan)
  2. Paulina Nowak - klasa 3f
  3. Aleksandra Kozdrowska - klasa 3e
  4. Agata Koprowicz - klasa 3e
  5. Maria Bagrowicz - klasa 2d
  6. Łucja Konopka - klasa 2d
  7. Marta Tokaj - klasa 2b
  8. Aleksandra Lipska - klasa 2b
  9. Paulina Kozak - klasa 1a
  10.  Julia Dębecka - klasa 3a
  11.  Martyna Włodarczyk - klasa 3c
  12. Oliwia Malczyk - klasa 3g

PIĄTEK (22.02.2013)

           MISTRZOSTWA GMINY

W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

I MIEJSCE

 

REPREZENTACJA SZKOŁY:

  1. Almir Erden - klasa 3h
  2. Michał Gęsicki - klasa 3h
  3. Maciej Jagiełło - klasa 3h
  4. Radosław Kośla - klasa 3h
  5. Mikołaj Kowalczyk - klasa 3h
  6. Igor Krogulec - klasa 3h
  7. Damian Krzemiński - klasa 3h
  8. Mateusz Łaszewski - klasa 3h
  9. Patryk Łojewski - klasa 3h
  10. Konrad Rajkowski - klasa 3h
  11. Mateusz Rotuski - klasa 3h
  12. Damian Szymański - klasa 3h
  13. Patryk Toporek - klasa 3h
  14. Damian Wacławski - klasa 3h
  15. Damian Włoszczyński - klasa 3h
  16. Jarosław Wysocki - klasa 3h
  17. Patryk Dobies - klasa 2g

 

PIĄTEK (22.02.2013)

MISTRZOSTWA GMINY

W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

V MIEJSCE

REPREZENTACJA SZKOŁY:

  1. Marta Tokaj - klasa 2b
  2. Aleksandra Lipska - klasa 2b
  3. Oliwia Malczyk - klasa 3g (kapitan)
  4. Sylwia Goławska - klasa 1c
  5. Aleksandra Chmielewska - klasa 1c
  6. Maria Jakubik - klasa 2a
  7. Angelika Lisiecka - klasa 1b
  8. Nikola Szamotulska - klasa 1e
  9. Wiktoria Malczyk - klasa 1e
  10. Agata Koprowicz - klasa 3e
  11. Karolina Figiel 1c

PIĄTEK (27.02.2013) LESZNOWOLA

ZAWODY POWIATOWE

W SIATKÓWKĘ CHŁOPCÓW

IV MIEJSCE

  1. Mariusz Rotuski - klasa 3h
  2. Patryk Łojewski - klasa 3h
  3. Bartek Bińkowski - klasa 3h
  4. Jarek Wysocki - klasa 3h
  5. Patryk Dobies - klasa 3h
  6. Patryk Toporek - klasa 3h
  7. Damian Szymański - klasa 3h
  8. Mikołaj Kowalczyk - klasa 3h
  9. Mateusz Łaszewski - klasa 3h
  10. Radosław Kośla - klasa 3h
  11. Almir Garden - klasa 3h
  12. Maciej Jagiełło - klasa 3h

PONIEDZIAŁEK (04.03.2013)

MISTRZOSTWA GMINY

W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

IV MIEJSCE

  1. Maciej Jagiełło - klasa 3h
  2. Patryk Łojewski - klasa 3h
  3. Damian Krzemiński - klasa 3h
  4. Bartek Bińkowski - klasa 3h
  5. Maciej Lewandowski - klasa 2g
  6. Ernest Lechański - klasa 2g
  7. Aleksander Liwiński - klasa 2g
  8. Kamil Szczepaniak - klasa 2g
  9. Jakub Wasiewicz - klasa 2c
  10. Mateusz Łaszewski - klasa 3h

 

PONIEDZIAŁEK (11.03.2013)

MISTRZOSTWA GMINY

W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

IV MIESCE

  1. Martyna Zych - klasa 3e
  2. Paulina Nowak - klasa 3f
  3. Nikola Szamotulska - klasa 1c
  4. Oliwia Malczyk - klasa 3g
  5. Maria Bagrowicz - klasa 2d
  6. Michalina Łepkowska - klasa 3e
  7. Agata Koprowicz - klasa 3e
  8. Julia Dębecka - klasa 3a
  9. Aleksandra Lipska - klasa 2b

(14.03.2013)

MISTRZOSTWA GMINY

W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

I MIEJSCE

  1. Bartłomiej Bińkowski - klasa 3h
  2. Jan Błaszczak - klasa 2g
  3. Patryk Dobies - klasa 3h
  4. Almir Erden - klasa 3h
  5. Michał Gęsicki - klasa 3h
  6. Maciej Jagiełło - klasa 3h
  7. Marcin Kloch - klasa 3h
  8. Radosław Kośla - klasa 3h
  9. Mikołaj Kowalczyk - klasa 3h
  10. Igor Krogulec - klasa 3h
  11. Damian Krzemiński - klasa 3h
  12. Mateusz Łaszewski - klasa 3h
  13. Patryk Łojewski - klasa 3h
  14. Konrad Rajkowski - klasa 3h
  15. Mateusz Rotuski - klasa 3h
  16. Damian Szymański - klasa 3h
  17. Patryk Toporek - klasa 3h
  18. Damian Wacławski - klasa 3h
  19. Damian Włoszczyński - klasa 3h
  20. Jarosław Wysocki - klasa 3h

 

                                                                                   (22.03.2013)

                                                

                                                                 Mistrzostwa  Powiatu w piłce ręcznej  chłopców 

                                                                           I miejsce

       

 

  1. Patryk Łojewski 3h
  2. Bartłomiej Bińkowski 3h
  3. Mateusz Łaszewski 3h
  4. Almir Erden 3h
  5. Patryk Toporek 3h
  6. Maciej Jagiełło 3h
  7. Damian Szymański 3h
  8. Michał Gęsicki 3h
  9. Radosław Kośla 3h
  10. Patryk Dobies 2g
  11. Jan Błaszczak 2g
  12. Adrian Makowski 3g

 

 

Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej

W ramach lekcji wychowania fizycznego została przeprowadzona w klasach pierwszych i drugich, diagnoza cech motorycznych na podstawie Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej. Dzięki testom można dostrzec u młodzieży cechy, które są ich mocną stroną oraz te słabsze, nad którymi należy popracować. Wyniki MTSF pomagają określić poziom rozwoju dziecka, czy grupy badanych. Wykorzystany tutaj test składa się z siedmiu prób: szybkości biegowej – bieg na 50 m; skoczności (mocy/siły nóg) – skok w dal z miejsca;  wytrzymałości – bieg na 1000 m/800m; siły kończyn górnych –podciąganie na drążku/ zwis na ugiętych rękach; zwinności – bieg wahadłowy 4x10 m; gibkości – skłony tułowia w przód oraz próby siły mięśni brzucha – skłony w przód z leżenia tyłem. Po przeprowadzeniu poszczególnych prób zostały naniesione wyniki do tabel i przeliczone na punkty, które przyznawane są w skali od 1 do 100. Przeliczenia uwzględniają wiek i płeć dzieci, dlatego można je porównywać w grupach mieszanych.

W testach MTSF brało udział 75 uczniów i uczennic z klasy 1b i 1c (chłopcy), klasy 1a i 1d (dziewczęta), klasy 2bd (dziewczęta) oraz klasa 2c.  Średni wynik we wszystkich grupach ćwiczebnych wyniósł 52,42 punkty. Najlepszy wynik 68,4 pkt uzyskał uczeń klasy 1b, a w grupie dziewcząt - uczennica klasy 1a (68,14 pkt).

 

KLASYFIKACJA KLAS:

KLASA 2BD  dziewcząt – wynik; 55,21 pkt                                                  

KLASA 2C – wynik; 51,89 pkt                                                                          

KLASA 1AD  dziewcząt – wynik; 51,78 pkt                                                        

KLASA 1BC chłopców– wynik; 50,80 pkt

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

Maciej Jakubiak (kl. 1b); wynik  69, 4 pkt                               

Paulina Kozak (kl. 1a); wynik 68,14 pkt                          

Aleksandra Lipska (kl. 2b); wynik 65,67 pkt                       

Marta Tokaj (kl. 2b); wynik 64,57 pkt                                          

Marcin Janicki (kl. 2c); wynik 63,00 pkt                                         

Maria Bagrowicz (kl. 2d); wynik 62,17 pkt                                  

Michał Ciszek (kl. 1c); wynik 61,29 pkt                                    

Sebastian Krysik (kl. 2c); wynik 61,00 pkt                                          

Łucja Konopka (kl. 2d); wynik 60,71 pkt                            

Katarzyna Kornet (kl. 2b); wynik 60,67 pkt

Tekst: Agata SZAJNA