Rok szkolny 2012/2013

Mazurska wyprawa.

Zgodnie z tradycją kultywowaną  w naszym gimnazjum pierwszoklasiści na początku września  wzięli udział w wycieczce integracyjnej.

    12 września wyruszyliśmy na piękne Mazury.  Po drodze zatrzymaliśmy się w Nidzicy, by zwiedzić  zamek krzyżacki.  Przewodnik  pokazał nam wszystkie pomieszczenia i wyjaśnił ich przeznaczenie, opowiedział dzieje zamku . Każdy uczestnik wycieczki trzymał w dłoni replikę średniowiecznego miecza.  Nasyceni wiedzą historyczną  udaliśmy się do planetarium w Olsztynie, by zgłębiać tajniki wszechświata.  

      Kolejny dzień rozpoczął się wspaniale. Dużo emocji, radości i wiedzy zapewnili nam instruktorzy  z  Pięknej Góry. Wtajemniczyli nas w techniki samoobrony, pokazali, jak udzielać pierwszej pomocy. Strzelaliśmy  z łuku i  nauczyliśmy się ciekawych układów tanecznych.  Szkoda, że zdjęcia nie mogą    w pełni  ukazać, jak wspaniale się bawiliśmy. Po obiedzie pojechaliśmy do Gierłoży, celem naszej wyprawy była  kwatera Adolfa Hitlera, a właściwie jej pozostałości.

      Ostatniego dnia powitało nas piękne słońce. W jego blasku  podpatrywaliśmy  dzikie zwierzęta w Kadzidłowie i  podziwialiśmy  urocze brzegi Krutyni.  Wieczorem  byliśmy w Piasecznie – pełni wrażeń, wzbogaceni o nowe znajomości, szczęśliwi i zintegrowani. 

dsc_8863.jpg [448x300]

dsc_8903.jpg [300x448]

dsc_8908.jpg [300x448]

dsc_8962.jpg [448x300]

dsc_8980.jpg [300x201] dsc_9099.jpg [300x201]dsc_9106.jpg [300x201] 

dsc_9110.jpg [448x300]

dsc_9125.jpg [300x517]  

dsc_9239.jpg [300x201] dsc_9199.jpg [300x201] 

dsc_9144.jpg [300x201]

tekst: Ewelina Iwaneczko

  

Dzień Chłopaka 2012r.

      W niedzielę 30 września swoje święto mieli wszyscy chłopcy. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs na Mistera Szkoły, pt " Każdy może zostać Misterem, ale Król jest tylko jeden ". W wyborach szkolnych, które odbyły się 27 września mogła głosować każda przedstawicielka płci pięknej z naszej szkoły. Uprawnionych do głosowania było 161 dziewczyn i 25 pań nauczycielek. Do konkursu zgłosiło się 12 kandydatów.

     Dnia 2 października 2012 roku na apelu szkolnym poznaliśmy wyniki wyborów. Trzecie miejsce z liczbą 13 głosów zdobył Bartłomiej Kowalski, natomiast Vicemisterem naszej szkoły został Piotr Lewandowski, z 23 głosami na koncie. Tytuł                                          "Najprzystojniejszego Chłopaka w naszej szkole" zgarnął Jan Paszkowski z liczbą 26 głosów. Wszyscy kandydaci dostali dyplomy i gratulacje od pani dyrektor Ewy Mozer. Dziewczyny nie zapomniały także o nagrodzeniu panów nauczycieli. W poszczególnych kategoriach nagrodzono:

 • Mister Historii Współczesnej - Pan Kamil Bieńkowski
 • Mister Szybkości - Pan Karol Kocyk
 • Mister Humoru - Pan Piotr Orepuk
 • Mister Do Spraw Bezpieczeństwa - Pan Andrzej Szydłowski
 • Mister Kosmicznych Przygód - Pan Jacek Kogut
 • Mister Zwinności - Pan Daniel Barcicki
 • Mister Gibkości - Pan Piotr Mróz
 • Mister Muzyki Artystycznej - Pan Andrzej Gozdecki
dsc_9460.jpg [300x201]
 
dsc_9463.jpg [300x448]
 
dsc_9507.jpg [300x201]

   Apel przebiegł w znakomitej atmosferze, uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili. Wszyscy kandydaci, zarówno spośród nauczycieli jak i uczniów, otrzymali gromkie brawa. Wielkie podziękowania należą się naszym koleżankom z 3A – Ani Jagodzińskiej, Adzie Drążkiewicz, Karolinie Burzyńskiej, Agacie Trzcińskiej, które przy wsparciu pani Wioletty Grochowicz  przygotowały i przeprowadziły wybory.

 

Tekst: Agata Bobińska 

 

 

Spotkanie w Częstochowie

 

       W dniu 11 października reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w corocznej już XII pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę. W tym roku spotkanie szkół odbywało się pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Część  naszego spotkania była poświęcona misjom w Afryce, zachęcaniu do pomocy  dzieciom tam mieszkającym, które borykają się z problemami wojen plemiennych i głodem.  Naszymi uczniami  opiekowały się  siostra Damiana Daśko oraz panie: Elżbieta Ostasiuk, Ewa Lubianiec, Barbara Fabisiak-Gesek  i Agnieszka Gładysz . W czasie drogi nasi uczniowie  wzięli udział w konkursie wiedzy   i quizie o Patronie naszej szkoły  - Janie Pawle II.  Sami  przedstawiali przygotowane wcześniej przez siebie anegdoty i ciekawostki z życia papieża. Nasze spotkanie na Jasnej Górze  rozpoczęliśmy  o 11,00 mszą św., której przewodniczył arcybiskup metropolita częstochowski- Wacław Depo i duszpasterz Rodziny Szkół, biskup radomski – Henryk Tomasik. W tym roku nie byliśmy już anonimowi w tłumie innych uczniów, mieliśmy ze sobą transparent naszego gimnazjum (przygotowany przez p. Annę Bielawską), dlatego bardzo szybko rozpoznała nas z wałów jasnogórskich pani Agnieszka Gładysz (opiekun naszego samorządu szkolnego). Nasz poczet sztandarowy, wraz z innymi pocztami szkół, brał udział w mszy św. w zaszczytnym miejscu, na wałach klasztoru, blisko ołtarza. Mimo deszczowej pogody, serca mieliśmy gorące, gotowe do pomocy i poparcia inicjatywy dla budowy szkoły noszącej imię Jana Pawła II w Afryce , w Togo,  na rzecz której przekazaliśmy zebrane przez nas pieniądze. Do domu wróciliśmy bogatsi  o nowe doświadczenia i uczucie wspólnoty  z innymi szkołami, których patronem jest Jan Paweł II .

 cz1.jpg [300x227]    cz2.jpg [300x224]

tekst: Elżbieta Ostasiuk

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to czas podziękowań dla nauczycieli i pracowników szkoły za codzienny trud pracy. W tym roku uczniowie zaprezentowali kabaretowy program „Migawki zza biurka i ławki”. Był on okazją, aby z przymrużeniem oka spojrzeć na pracę nauczycieli i ich próby okiełznania niesfornych uczniowskich charakterów. Wesołe szkolne scenki urozmaicały zdjęcia uczniów  i nauczycieli w różnych szkolnych sytuacjach; festynach, wycieczkach, zawodach sportowych, w czasie przerw.  Muzycznym upominkiem był  koncert życzeń  w wykonaniu młodzieży. Podniosły charakter tego dnia podkreśliła Pani Dyrektor, która Nagrodą Dyrektora uhonorowała wyróżniających się pracowników szkoły. Uczniowie, natomiast, nagrodzili wszystkich gromkimi brawami. 

dn2.jpg [300x201]

dn1.jpg [300x200]

tekst: Ewa Krzos

Apel Papieski

 

       Szesnastego października, w dniu wyboru Papieża- Polaka na Stolicę Piotrową, odbył się w naszej szkole Apel Papieski, który przygotowały katechetki: s.Damiana Daśko  i  p.Elżbieta Ostasiuk. Wspomnienie Jana Pawła II poświęcone było Światowym Dniom Młodzieży, które z wielkiej troski i miłości do młodych zainicjował papież w 1985 roku. Apel odbył się pod hasłem „Jan Paweł II – przyjaciel i wychowawca młodych”.  Uczniowie czytali słowa-klucze papieża, które przekazane były młodym i skierowane do nich w czasie ŚDM na różnych kontynentach i w różnych krajach. Miały one być dla nich drogowskazami moralnymi  i  służyć im w dokonywaniu właściwych wyborów życiowych np. ”Bądźcie wymagający wobec otaczającego Was świata, ale przede wszystkim wymagajcie od siebie samych. ”Drodzy młodzi, nie ulegajcie fałszywym iluzjom i przelotnym modom, które nierzadko pozostawiają tragiczną pustkę duchową! Odrzucie pokusę pieniądze, konsumpcyjnego życia i podstępnej przemocy.” „Wzywam Was wszystkich, byście wzrastali    w człowieczeństwie, byście przeobrażali się w nowych ludzi.”

 Nasi uczniowie, którzy recytowali słowa papieża, ubrani byli w żółte papieskie koszulki  z hasłem” nie lękajcie się” i nazwą naszego gimnazjum. Każdy z recytatorów po odczytaniu przesłania papieża, odwracał się, a ze słów na koszulkach utworzyło się hasło „ SZUKAŁEM WAS”. Na koniec apelu delegacja klas złożyła bukiet żółtych słoneczników pod portretem Papieża- patrona szkoły, a Pani dyrektor Agnieszka Malarczyk   otrzymała od uczniów  żółta koszulkę papieską z prośbą, aby dalej prowadziła młodych, uczniów naszego gimnazjum, śladami  wartości Jana Pawła II-  naszego Patrona .

ap1.jpg [300x201]

ap2.jpg [300x201]

ap3.jpg [300x201]

ap4.jpg [300x201]

ap5.jpg [300x201]

ap6.jpg [300x201]

tekst: Elżbieta Ostasiuk

Koncert bandurzystek

   25.10.2012 roku odbył się w szkole piękny, poetycki koncert pt. „Bandury- niezwykłe brzmienie niezwykłych instrumentów” w wykonaniu Trio Bandurzystek „ Rosawa” z Filharmonii w Żytomierzu na Ukrainie. 

 imag0246.jpg [300x180]

imag0244.jpg [300x180]

imag0237.jpg [300x180]

 Tekst: Agnieszka Malarczyk

Cała  szkoła  czyta dzieciom

W piątek  26 października biblioteka szkolna Gimnazjum nr 2 zmieniła się w pałac cesarza Chin, a to za przyczyną baśni H.Ch. Andersena „ Słowik ”.

            Październik to Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych oraz Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Wybór utworu H.Ch. Andersena nie był przypadkowy. Pisarz jest przykładem osoby potrafiącej  radzić  sobie z trudnościami. Jako dziecko miał  duże problemy z  nauką,  ponieważ  był   dyslektykiem.  W   środowisku   rówieśników  traktowano  go    jak

„ brzydkie kaczątko”, mimo to pozostawił po sobie wspaniały dorobek pisarski. Na jego twórczości wychowało się wiele pokoleń na całym świecie.

            Pomysł inscenizacji baśni „ Słowik ” dla młodszych kolegów i koleżanek z sąsiednich szkół podstawowych powstał spontanicznie. Ucharakteryzowani  uczniowie czytali tekst baśni z podziałem na role.  Atmosferę przedstawienia dopełniała muzyka chińska,  śpiew słowika oraz oryginalne, piękne dekoracje.  Zarówno aktorzy jak i widzowie bawili się doskonale, a jednocześnie zapoznali się z twórczością  H. Ch. Andersena. 

Nasi  młodsi  koledzy  wykonali  zakładki  do  książek z  motywami  zaczerpniętymi  z  baśni

„ Słowik ”. Prace uczniów  udekorowały bibliotekę.  

 csd.jpg [300x237]

pa261824.jpg [300x225]

pa261828.jpg [300x225]

pa261829.jpg [300x225]

Spotkanie było okazją do zaprezentowania naszej szkoły oraz zainicjowania akcji   rozbudzającej  zainteresowania  czytelnicze wśród młodszych kolegów i koleżanek.

Mamy nadzieję,  że spotkania będą kontynuowane w przyszłości.  

                                                                                  Organizatorki:

                                                                                  Ewelina Iwaneczko

                                                                                  Bożena Legucka – Stawska

                                                                                  Barbara Fabisiak - Gesek

Tekst:  Bożena Legucka – Stawska

 

Koncert muzyki afrykańskiej

       W zimny, ponury dzień 19 listopada na kilka chwil przenieśliśmy się do upalnej Afryki.

       Stało się to za sprawą naszych ciemnoskórych gości, rodem z Konga.

       Zaprezentowali oni rytualne tańce afrykańskie, zapoznali z różnego rodzaju egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi pochodzącymi z różnych stron Afryki, takimi jak „kaktus”, konga, djembe czy dum-dum, a następnie zaprosili dwudziestu uczniów do wspólnego muzykowania. Okazało się, że gra na tych  instrumentach nie jest zbyt trudna, szczególnie pod kierunkiem energicznego muzyka, który zaangażował całą widownię, uświadamiając wszystkim, że najprostszym i najlepszym instrumentem są ludzkie dłonie.

     Spotkanie zakończyło się w rytmie samby.

                                                                                                                              imag0255.jpg [300x180]

imag0258.jpg [300x180]

imag0264.jpg [300x180]

Tekst: Alina Michałowska

Lekcja z anglikiem.

       Dnia 20.11.2012r.  o godz. 8:00 odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta zatytułowana „ Moje spotkania z językiem angielskim”.  Zaprosiłam na nią Pana Andrew Domaradzkiego, urodzonego i  wykształconego w  Anglii, który, wspólnie z młodzieżą z naszej szkoły oraz kilkoma uczniami z Gimnazjum nr 1, przybliżył tradycje i zwyczaje  tego kraju.

Wśród prezentowanych tematów znajdowały się również:

- angielskie ikony muzyki XX wieku oraz ich ogromny wpływ na światową  kulturę  i kierunki w muzyce– the Beatles, Queen,

- ponadczasowe legendy o Królu Arturze, Robin Hoodzie oraz Sherlocku Holmesie,

- moda lat 60 i 70 w Anglii.

      Celem lekcji było uświadomienie  uczniom potrzeby znajomości języka obcego  w zjednoczonej Europie oraz propagowanie zasady: „Język obcy nie jest całkiem obcy”.

Podczas zajęć uczniowie  mieli okazję poznać i utrwalić słownictwo  związane z tradycjami, zwyczajami, muzyką, sportem i legendami.

Uczniowie rozwijali również swoje kompetencje, takie jak:

- samodzielne poszukiwanie  informacji  związanych z prezentowanym tematem,

- rozwijanie umiejętności tłumaczenia tekstów z języka angielskiego na język polski,

- uczenie  się tekstu na pamięć ,

- uczenie się samodzielności i odpowiedzialności za wybrane zadanie,

- rozwijanie umiejętności pracy w grupie,

- pokonywanie własnych lęków przed prezentacją w języku obcym,

-przełamywanie barier w posługiwaniu się językiem obcym.

Aby uatrakcyjnić zajęcia zespół muzyczny z Gimnazjum nr 2 wykonał dwa utwory Beatlesów oraz jedną piosenkę Abby.

 dsc_7819.jpg [300x201] dsc_7822.jpg [300x201] dsc_7825.jpg [300x201] dsc_7840.jpg [300x201]

dsc_7848.jpg [300x201]

Tekst: Dorota Lorenz

 

Wigilia Europejska 

Po raz kolejny odbyła się w naszej szkole Wigilia Europejskiej. W tym roku miło nam było gościć uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2.

W świątecznej atmosferze, z dużym udziałem uczniów  i zaangażowaniem nauczycieli j. obcych, przygotowaliśmy spotkanie, które skłaniało do refleksji zachęcało do pogłębiania wiedzy o kulturze różnych krajów, a przede wszystkim do nauki języków obcych.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego z nas. Stół wigilijny to jeden z symboli świąt, to przy nim zbiera się rodzina, milkną waśnie i spory, panuje przyjazna atmosfera, składamy sobie życzenia. Na tle świątecznych  dekoracji  przygotowaliśmy stoły wigilijne reprezentujące trzy kraje: Anglię, Francję i Niemcy. Spotkanie wigilijne rozpoczęła jedna z najpiękniejszych kolęd „Cicha noc, święta noc” zaśpiewana we wszystkich językach. Przedstawiciele poszczególnych krajów wprowadzili nas w czas przygotowań świątecznych. Uświadomili jak ważną postacią jest św. Mikołaj dla najmłodszych. Strojenie choinki to symbol wywodzący się z Niemiec, ale każdy kraj ma swoje charakterystyczne ozdoby: „Co kraj to obyczaj”. Miło było posłuchać jak spędzają święta inni Europejczycy i jakie świąteczne przysmaki królują na ich stołach. Francuzi na wigilię udają się do restauracji. Anglicy delektują się w czasie wieczerzy indykiem nadziewanym kasztanami, a na deser kosztują  Christmas Pudding. Na niemieckim stole nie może zabraknąć drożdżowego ciasta Stollen, które swoim kształtem przypomina nowo narodzone dzieciątko zawinięte w pieluszki.

To była również okazja by nauczyć się  składać życzenia w trzech językach. Przy akompaniamencie gitary i blasku płonących świec zabrzmiały kolędy. Mamy nadzieję, że magia świąt i domowa atmosfera sprawiły, że poczuliśmy się jak jedna europejska rodzina.

dsc_0009.jpg [448x300]

dsc_0017.jpg [448x300]

dsc_0019.jpg [448x300]

                                                                                                                         Tekst:

                                                                                                                       Emilia Szybilska i Dorota Lorenz

  

 Jaseka 2012

Tegoroczne Jasełka pt. „Bo On nie po to się narodził, żeby nikt tego nie zauważył” odbyły się 21 grudnia 2012 r. Po powitaniu i złożeniu życzeń przez panią dyrektor  Agnieszkę Malarczyk, zaczęło się przedstawienie jasełkowe, nieco inne niż w latach ubiegłych: uczniowie zaprezentowali program, który miał miejsce na zwykłej szarej ulicy, w zwykłym szarym mieście, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a całości towarzyszyło przesłanie słów matki Teresy z Kalkuty:

 

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się

do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,

które jak żelazna obręcz

uciskają ludzi w ich samotności,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom,

tym, którzy są przytłoczeni ciężarem

fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz

by Bóg pokochał innych przez ciebie,

zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”

 

W codziennym życiu towarzyszy nam wszystkim problem braku czasu, obojętności i samotności, ale też szukania nadziei, radości dawania – obdarowywania czasem i miłością. „Żyjemy wśród ludzi i dla ludzi”  – to odwieczna prawda, o której powinniśmy pamiętać każdego dnia. Przedstawienie, w którym uczniowie zaprezentowali scenki współczesne, zakończyło się pokazaniem najważniejszego obrazu - nowonarodzonego Dzieciątka i upiększone zostało kolędami i znanymi piosenkami, tworząc niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Dekorację przygotowała pani Anna Bielawska, a chór śpiewał i grał na instrumentach pod kierunkiem pana Andrzeja Gozdeckiego. Uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy!

 w6.jpg [300x112]

w1.jpg [300x218]

w2.jpg [300x201]

w3.jpg [300x201]

w4.jpg [300x197]

w5.jpg [300x196]

Autorki scenariusza Jasełek:

s. Damiana Daśko

Wioletta Grochowicz

Elżbieta Ostasiuk

 

 

Sprawozdanie z pobytu w Ambasadzie Amerykańskiej w ramach programu 

Meet  America

 

            Dnia  14 marca 2013 grupa młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II oraz Liceum  Ogólnokształcącego im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie pod opieką Pani Doroty Lorenz, Ewy Lubianiec  oraz Anety Grudzieckiej, uczestniczyła w spotkaniu w Ambasadzie Amerykańskiej.

Celem spotkania, w ramach programu Meet America, była dyskusja na temat  „Wartości i ideały w amerykańskiej popkulturze”. Dyplomata Andrew Staples przygotował prezentację, a następnie przeprowadził dyskusję z młodzieżą. Kolejnym punktem spotkania były multimedialne prezentacje przygotowane przez uczniów obydwu szkół. Pierwsza dotyczyła pisarzy amerykańskich popularnych w Polsce, druga natomiast opisywała rozwój kinematografii amerykańskiej.

Spotkanie było ciekawe, umożliwiło wymianę informacji kulturowych dotyczących Stanów Zjednoczonych oraz podniesienie kompetencji językowych uczniów.

piasecznostudents33.jpg [300x200] piasecznostudents34.jpg [300x200] 

 

Tekst: Dorota Lorenz 

 Wolontariat 8 Półmaratonu Warszawskiego (24.03.2013)

W mroźny, niedzielny poranek liczna grupa młodzieży  z naszego gimnazjum (55 osoby) oraz z Gimnazjum nr 1 w Piasecznie, razem z nauczycielami wyruszyła do Warszawy, aby jako wolontariusze pomóc w organizacji 8 Półmaratonu Warszawskiego, niezwykłej, masowej imprezy sportowej. Inicjatorką udziału gimnazjalistów w wolontariacie była p. Hanna Kułakowska- Michalak z Rady Rodziców, zaangażowana w Fundację Maraton Warszawski. Nasze zadanie było bardzo atrakcyjne, wymagało silnego głosu, dużej energii i zaangażowania. Tworzyliśmy grupę FLAGATORÓW, odpowiedzialną za serdeczne powitanie sportowców na początku dystansu oraz gorący doping podczas finiszu biegaczy na mecie. Każdy wolontariusz, ubrany w niebieski T-shirt  dostał flagę jednego z kilkudziesięciu krajów, których obywatele pobiegli w półmaratonie.. Na Rondzie de Gaulle’a z wysoko uniesionymi flagami głośno kibicowaliśmy wszystkim sportowcom. Obraz 11 tysięcy biegaczy w różnym wieku, często uśmiechniętych, reagujących na nasz doping był niesamowity. Zdarzało się, że zawodnicy całowali swoje flagi, robili zdjęcia lub filmowali naszą kolorową grupę. Podobna radosna atmosfera była również w okolicy mety półmaratonu, gdzie utworzyliśmy głośną strefę kibicowania. Mieliśmy okazję zobaczyć zmagania zawodników- profesjonalistów, jak również biegaczy-amatorów dla których pokonanie 21 kilometrów było życiowym sukcesem.

dsc_1333b.jpg [300x201] dsc_1472b.jpg [300x201] dsc_1555b.jpg [300x201]

dsc_1499b.jpg [300x448]

Opiekunowie wolontariuszy: p. Ewa Kot, p. Dorota Lorenz, p. Piotr Mróz (zdjęcia), p. Agata Szajna (tekst)

 Dzień liczby Pi

 

               Dnia 14 marca 2013 po raz pierwszy  w naszej szkole  świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Π. Z tej okazji  Zespół Matematyków   z okazji święta tej  liczby zorganizował  kilka konkursów między klasowych.  Podsumowanie i wręczenie nagród  odbyło się podczas akademii celem której było  popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Staraliśmy się pokazać, że matematyka,  to nie tylko trudne zadania, „suche liczby”  i abstrakcyjne figury, ale również   znakomita   zabawa  i pasjonująca przygoda.

Oto wyniki  „walczącej”  młodzieży:

Encyklopedią wiedzy” o liczbie Pi   okazali się:

  Mariusz Suchodolski   3 b                            I miejsce        

Jan  Kelner  1 b    i   Oliwia Malczyk  3 g     II miejsce       

Kinga Żukowska 1 e                                       III miejsce      

  „Szkolni geniusze ”  w zapamiętaniu największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi to:

Agata Semeniuk  2a                        I miejsce            242 cyfry po przecinku             

Martyna Włodarczyk   3 c               II miejsce            237 cyfry po przecinku             

Jerzy  Wakulewicz   2d                   III miejsce          236 cyfry po przecinku              

Pozostali uczestnicy to:

Malwina  Włodarczyk  210

Nikola  Szamotulska    200

Małgosia  Zwierz   80

Klara  Pałuba   65

Martyna  Rytka   36

Maciej   Jagiełło 2 8

Bartłomiej   Glegolski   10

Młodzież wspaniale przygotowała plakaty  reklamujące liczbę Pi.

W konkursie  na  „ Najciekawszą pracę plastyczną opisującą  liczbę π” zwyciężyły klasy:

I     miejsce   3 d

II    miejsce   3 b        

III  miejsce   2d         

wyróżnienie  za oryginalny pomysł  otrzymała  klasa  Id

 

„ Mistrz poezji o liczbie Pi” to:

  Bartłomiej  Goździkowski  2 d              I miejsce    

Talenty literackie to też:

 Katarzyna  Bała    3 d                            II miejsce   

Aleksandra  Zawadzka   3 b                III miejsce 

Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom, dziękujemy za pełne zaangażowanie i super zabawę.

 dsc_5536.jpg [300x201]

dsc_5548.jpg [300x201]

dsc_5585.jpg [300x201]

dsc_5587.jpg [300x201]

Zespół Matematyków Gimnazjum nr 2

 

Zumba – w ramach projektu ,, Czas na zdrowie”

11 kwietnia 2013 roku zagościła w naszym gimnazjum zumba - zajęcia taneczne, inspirowane tańcami latynoamerykańskimi oraz elementami fitness. Pełna energii oraz entuzjazmu instruktorka zumby - pani Marta Sienkiewicz  zaprezentowała choreografie,  zawierające  między innymi hip-hop, salsę, sambę, jazz. Zainteresowanie udziałem w lekcji otwartej z zumby było duże.  Wiele osób zweryfikowało swoją kondycję oraz możliwości koordynacyjne.

dsc_9621.jpg [300x201]

dsc_9695.jpg [300x201]

dsc_9779.jpg [300x201]

dsc_9803.jpg [300x201]

Tekst Agata Szajna

 

„Czas na zdrowie”

 

„Biegam Bo Lubię POMAGAM” pod takim hasłem 20 kwietnia 2013 roku o godzinie 18.00 w Warszawie odbył się bieg, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Julian Wzorek, Michał Ciszek, Paweł Kolary, Maciej Sęgnik, Nikola Szamotulska, Iza Szarek, Natalia Jakubiak. Cel przedsięwzięcia był bardzo szlachetny – od każdej osoby, która ukończyła bieg, PKN Orlen przeznaczył 10 złotych na cele charytatywne. Meta biegu usytuowana była na Stadionie Narodowym, na którym pojawili się znani sportowcy: Adam Małysz, Justyna Kowalczyk oraz Adam Kszczot. Celem imprezy była popularyzacja biegania, upowszechnianie tej najprostszej formy aktywności. My włączyliśmy się do niej, realizują projekt „Czas na zdrowie”.

 

dscn1567.jpg [300x225]

dscn2063.jpg [300x225]

dscn2064.jpg [300x225]

zdjecie0037.jpg [300x225]

 Tekst:  Renata  Kalińska

V BIEG PAPIESKI 

W rocznicę urodzin Błogosławionego Jana Pawła II, patrona naszego gimnazjum odbył się na terenie szkoły V Bieg Papieski.

Wyniki biegu:

Kategoria UCZENNICE:

 1.  Marta Tokaj – klasa 2b
 2. Iza Szarek – klasa 1e
 3. Magda Skurzewska – klasa 3c

Kategoria UCZNIOWIE:

 1. Maciej Bubiec – klasa 2h
 2. Marek Wąsikowski – klasa 2c
 3. Adrian Jędrzejczak – klasa 2h

Kategoria ABSOLWENCI:

 1. Cezary Burzyński
 2. Damian Kucharski
 3. Joanna Cibicka

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy  w Piasecznie i rodziców naszych uczniów.

dsc_2761.jpg [300x201] dsc_2763.jpg [300x201] dsc_2784.jpg [300x201]

Tekst: Agata Szajna

Powiatowy Festiwal Książki

26 maja w Parku  Miejskim w Piasecznie odbył  się II Powiatowy Festiwal Książki. Nasza szkoła aktywnie włączyła się do tej akcji, organizując kolorowy kram z przeczytanymi książkami. Stoisku przyświecał cytat  Umberto Eco „ Kto czyta książki, żyje podwójnie” . Sprzedawane  za  symboliczną złotówkę książki pochodziły z darów  od  uczniów,  rodziców

i  nauczycieli. Zebrane w czasie festynu fundusze  oraz otrzymane  od klasy Ib i III g   zostały przekazane za pośrednictwem fundacji   CMP  na rzecz chorego  Kubusia Kowalskiego. Nasze  stoisko  cieszyło  się  dużym  powodzeniem,  można  tam   było  znaleźć ciekawą  lekturę

oraz otrzymać kolorowe gadżety: podkładki pod filiżankę ze zdjęciem   naszej   szkoły,   opaskę odblaskową z logo gimnazjum, serduszko z sentencją, zakładkę  do  książki.  Dzieci  miały   okazję   wykonać  samodzielnie zakładki i podarować swojej mamie w dniu jej święta. Przychodzące osoby mogły  zapoznać się z ofertą naszej szkoły, otrzymać ulotkę informacyjną, obejrzeć album z konkursu literacko – plastycznego poświęconego życiu i twórczości Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II .  

W akcję włączyło się 10 uczniów z różnych klas oraz nauczyciele : Bożena Legucka – Stawska, Ewelina Iwaneczko, Barbara Fabisiak – Gesek,  Aneta Kryczka i Anna Rowińska.  

 piknik_w_parku__2.jpg [300x400] piknik_w_parku__1.jpg [300x225] piknik_w_parku_4.jpg [300x225]  piknik_w_parku3.jpg [300x225]

 

                                                                                                                           Tekst:     

                                                                                                          Bożena Legucka – Stawska

                                                                                                          Ewelina Iwaneczko

                                                                                                          Barbara Fabisiak - Gesek